Ośmiotygodniowe Ogarzątka

Przy maluchach czas tak szybko leci, choć dzień zaczyna się bardzo wcześnie, a kończy późną nocą. Szczeniaczki wypełniają każdą naszą chwilę. Nie chodzi tylko o takie czynności, jak karmienie i sprzątanie. Ogromną rolę przywiązujemy do socjalizacji szczeniąt. Przede wszystkim maluchy muszą się przekonać, że to człowiek jest najcenniejszym jego kompanem, a nie czworonożny towarzysz, że człowiek jest jego opiekunem i przewodnikiem. To on zapewnia mu bezpieczeństwo i komfort życia, że dotyk, pieszczoty to coś wspaniałego! Tworzenie więzi, relacji, poczucia przynależności do ludzkiej rodziny - to odpowiedzialna rola hodowcy, który musi mieć czas i chęci na socjalizację szczeniąt. 
Socjalizacja to nie tylko czas spędzony z rodziną, to również poznawanie kątów domu i zakamarków ogrodu, przejażdżki samochodem, wizyta u znajomych, kontakt z innymi ludźmi (zawsze pozytywny!) i innymi zwierzętami.

Wierzę, że nasze Szczenięta otrzymały u nas pakiet początkowy, który zapewni im bezstresowy start w nowym życiu w nowych domach.

 

 

Ogar Polski
10/06/18