O NAS

 

Nasza psia pasja zaczęła się w 2002 roku, gdy do naszego domu wprowadziła się wymarzona i długo oczekiwana ruda Labradorka Irma (FUGA z Iwicznej). Nowy członek rodziny przewrócił nasz świat do góry nogami i od tej pory całe nasze życie zaczęło się kręcić wokół psów.

 

Szkolenia, warsztaty, wystawy, konkursy, psie fora, spotkania miłośników rasy, w końcu nasz pierwszy starannie zaplanowany labowy miot w roku 2004. Dwa lata później kolejny, z którego zostawiliśmy sobie sunię Lubawę (NAGOYA SHI Macquajeet).

 

Zakochani w Labradorach nie pozostaliśmy obojętni na piękno innych ras. Czytając psią literaturę, oraz spotykając się na wystawach z właścicielami różnych psów, odkryliśmy rasę, która zaciekawiła nas od pierwszego momentu. Był to OGAR POLSKI - jedna z sześciu polskich ras, które na stałe wpisała się w historię i tradycję naszego kraju.

 

Wynikiem zauroczenia tą rasą było sprowadzenie pod nasz dach Ogara Polskiego - Klary (Róży Poszły w Las) - dostojnego, spokojnego, niezależnego psa o łagodnych, mądrych oczach i bardzo przyjaznym charakterze.

 

Od kilku lat z zafascynowaniem odkrywamy tę jedną z najstarszych polskich ras, a chcąc dzielić się naszą radością obcowania z Ogarem oraz mając na celu popularyzację tej rasy, zajęliśmy się jej hodowaniem. Pomysł na przydomek naszej hodowli zaczerpnęliśmy od miejsca, gdzie mieszkamy. Od "sosnowej polany". która niczym magiczny ogród roztacza się za naszym domem. To miejsce, gdzie biegają nasze psy, a my wypoczywamy po trudach dnia.

 

 

Do hodowania podchodzimy bardzo odpowiedzialnie. Każde przyjście szczeniaków na świat poprzedzone jes przemyślanym doborem przyszłych rodziców. To co dla nas najważniejsze - to zdrowie naszych psów, dlatego nasze sunie są przebadane pod kątem występowania chorób dziedzicznych. Tylko zdrowe i w świetnej kondycji dopuszczane są do krycia, a szukając dla nich partnerów zwracamy uwagę nie tylko na ch urodę, ale przede wszystkim na zdrowie i charakter.

 

Naszą wiedzą i doświadczeniem pragniemy się dzielić z innymi, dlatego zawsze jesteśmy do dyspozycji dla właścicieli naszych szczeniaków i chętnie słuzymy radą w tematach żywienia, wychowania, pielęgnacji, szkolenia i przygotowania psów do wystaw i konkursów.

 

Paulina & Marcin